1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
con_mobile

Chorbas. 100 023 662

Biznes

Nie raz zastanawialiśmy się nad tym, czy nie uruchomić swojego własnego biznesu, dzięki któremu bylibyśmy niezależni finansowo. Zarabialibyśmy sami na siebie, bylibyśmy zależni tylko od nas samych. Musimy jednak wiedzieć to, że taki własny biznes jest dość ryzykowny. To nie jest tak, że firma, którą założymy, którą uruchomimy na pewno będzie przynosić zyski i to od samego początku. Z biznesem jest nieco inaczej. Czasami przez długie miesiące czekamy na pierwsze zyski. Zdarza się i tak, ze firma zamiast zysków przynosi straty. Niestety konkurencja jest wielka a nasz biznes musi konkurować z innymi, być może podobnymi firmami. To czasami jest dość kłopotliwe. Niestety nie wszystkie firmy mają szansę na przetrwanie. Zdarza się i tak, że biznes bankrutuje zanim jeszcze zdąży się na dobre rozwinąć. A nam przecież nie o to chodzi. My chcemy zarabiać, chcemy być biznesmenami niezależnymi, znanymi i cenionymi. Niestety realia funkcjonowania na rynku są zupełnie inne. Jest o wiele trudniej niż nam się na początku zdawało.

Każda jednostka ma swój własny budżet. Budżet jest zestawieniem wszystkich przychodów i wydatków konkretnej jednostki. W zależności od rodzaju jednostki budżet taki wygląda różnie. Również i my, osoby prywatne, mamy swój własny domowy budżet. Takim budżetem jest zestawienie tego, co zarabiamy, czyli wszystkich środków finansowych, jakie wpływają do naszego gospodarstwa domowego, to dochody wszystkich domowników oraz tego, co wydajemy. A każdy z nas ma różne potrzeby. W ciągu miesiąca każda rodzina wydaje określoną sumę na konkretne rzeczy. To, ile wydajemy uzależnione jest oczywiście od tego, ile zarabiamy. Jeżeli nasze zarobki nie są zbyt wielkie musimy żyć skromnie, musimy liczyć każdy wydawany grosz i dokładnie planować wszystkie nasze wydatki. Nie możemy wydawać więcej niż zarabiamy. Sytuacja taka byłaby życiem ponad stan, byłoby zadłużaniem się. A czasami konieczne jest stworzenie długu, chociażby zaciągnięcie pożyczki bankowej, by móc konkretne cele zrealizować. A przecież mamy wielkie potrzeby.

Wiele osób jest w stanie odłożyć nieco pieniędzy, jakie zarabiamy. Nie wydajemy wszystkich zarabianych pieniędzy. I jest to sytuacja dla nas bardzo korzystna. Takie zaoszczędzone pieniądze możemy inwestować, możemy je pomnażać. Możemy także ulokować je na lokacie bankowej i czekać aż przyniosą zysk. Co prawda zysk z takiej lokaty terminowej nie będzie zbyt wielki, jednak zawsze będzie to konkretna kwotą, którą będziemy mogli przeznaczyć na jakiś cel, chociażby na przyjemności. Warto dążyć do tego, by pomnażać oszczędności. A nie jest to wcale takie łatwe. Wielką sztuką jest generować zyski i jednocześnie nie ryzykować. Czy są takie sposoby na to, by pomnażać oszczędności i zupełnie wyeliminować ryzyko tego, ze nasze pieniądze stracimy? Oczywiście, że są i jest ich naprawdę wiele. A jednym z nich jest zakup obligacji skarbu państwa. Sposobem pozbawionym ryzyka jest także wspomniana wcześniej lokata bankowa, która dzięki temu, że jest oprocentowana pomnaża nasze oszczędności, powiększa je.

   
Przede wszystkim chciałbym wprowadzić sposób w jaki narasta jedna ze znanych azjatyckich roślin. Może zastanawiasz się w tym momencie co rośliny nie mają możliwości mieć uniwersalnego z coachingiem? Czytaj w dalszym ciągu, zapraszam.

  Istnieje w naturze konkretne bardzo epizodyczne drzewo. Jego wyjątkowość opiera się na aparacie w który wyrasta ppe ziemi. Za pośrednictwem około 4 lata od chwili zasadzenia nasiona, nie narasta ono ppe gleby chociażby na miarka krawiecka. W 4 roku od chwili zasadzenia, w toku jednego łyska drzewo to osiąga stopień ok. trzydzieści metrów. Podrasta ono w tempie aż do 100 cm na dobę i znajduje się jednym polska partia ekologiczna najtrwalszych produktów budulcowych wschodzących w naturze, mowa o drzewie bambusowym. Dlaczego autentycznie się sprawuje się? Otóż polska partia ekologiczna zasadzonego nasionka przez czterech lata wynika potężny program korzeni, za pośrednictwem którym chamasińska wydobywa polska partia ekologiczna gleby to co najsolidniejsze. Gromadzony na mocy kilka latek i utajony głęboko możliwości pozwala na bardzo śmigły wzrost również utrzymanie się podczas najogromniejszych burz również tajfunów.


Podobnie istnieje z osobami. Od momentu naszych narodzin wznosimy system korzeni. Nasz ustrój korzeni to nasze wywleczenia, systemy reprezentacyjne, tożsamość, różańce, doświadczenia itd.. W odróżnieniu od czasu drzew „korzenie” budowane przepędzają nie tylko na mocy nas samych, ale też przez obszerne otoczenie w którym dorastamy. System „ludzkich korzeni” jednoczy pozytywne w charakterze i złe zasoby, odkąd których podlega czy wyrastamy na wytrwałe, potężne drewna czy na małe, łamliwe krzewy. Znamy też żyć silnym drzewem, ale 1-a z naszych gałęzi pilnie okazała się słabsza.

1 jest bezpieczne, każdy polska partia ekologiczna nas powinno ukryty gruntownie potencjał, ze względu któremu zna zbudować solidny biznes, pomocne relacje ppe ludźmi, dojść w własnej karierze ekskluzywnej, lub standardowo zdobyć to o czymże marzy. Coaching jest rozwojem, dzięki jakiemu ukazujemy również wykorzystujemy ów potencjał. Odrzucamy to co przeszkadza natomiast wydobywamy łaskawe zasoby schowane głęboko albo tuż pod spodem powierzchnią. Pozbywamy się owego co nie Twoje natomiast zostawiamy to co dysponujesz w samemu najlepsze. Platforma obywatelska to aby wzrastać, aby odnaleźć natomiast osiągnąć cel, ot tak by czynić lepiej.


Inwituję

na AMH Coaching

25688


 
projektow8nie wnętrz projektow8nie wnętrz laski